باسکول اویز دست دوم
باسکول آویز دست دوم
اکتبر 29, 2020

باسکول سنگی دست دوم

باسکول سنگی دست دوم

باسکول سنگی چست؟

باسکول سنگی دست دوم دارای تخفیف ویژه ای می باشد. باسکول سنگی همان ترازوی بزرگی است در صنعت برای وزن کردن اجسام مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل تولید اقالم مختلف در ابعاد بزرگ و حجیم ترطراحی و تولید شده است. باسکول سنگی نوعی باسکول مکانیکی است که چون در توزین کالا در این باسکول ها از سنگ استفاده مینمایند، این باسکول ها به نام باسکول سنگی معروف شده اند.

باسکول سنگی دست دوم قپان

 به باسکول های سنگی، باسکول قپان هم میگویند. در قدیم به این نام معروق بود.  علی الرغم پیشرفت تکنولوژی در اکثر حوزه ها هنوز هم این باسکول ها در خیلی از صنایع کاربرد داشته و به همین علت توانسته طرفداران بسیاری را جذب خود کند

 نحوه ی کار باسکول های سنگی چه گونه است

در ساخت باسکول سنگی دست دوم  از قانونی به نام هوک استفاده شده است. در قانون هوک گفته میشود که رابطه ی بین نیرو و تغییرشکل قطعه به صورت کامال خطی میباشد. باسکول سنگی دست دوم دارای بهترین قیمت و کیفیت می باشد.

 در باسکول های سنگی دست دوم از  یک فنر ویک نیرو سنج استفاده می شود.  و زمانی که شما جسم موردنظر را برروی باسکول قرار می دهد. نیروسنج بالافاصله نیروی کششی وارد شده بر فنر را محاسبه کرده و پس از تنظیمات موردنیاز، وزن جسم قرار داده شده را تعیین مینماید. نام این قطعه خط کش مانند شاهین باسکول است. در انتهای شاهین باسکول یک آویز قرار دارد.

در مقابل شاهین قطعه ی دیگری وجود دارد که به آن مرغک باسکول میگویند.زمانی که شاهین با قطعه ی مقابلش، مرغک در یک راستا قرار گیرند نشان دهنده ی این است که شاهین تراز است. مانند کارخانجات تولید گچ، ساختمان سازیها ، شیالت و یا در محیط هایی سرما ورطوبت باالیی را دارد مورداستفاده قرار میگیرد.

 قیمت باسکول های سنگی یا همان قپانی درمقایسه با باسکولهای دیجیتالی کم تر است . باسکول سنگی دست دوم به نسبت باسکول های دیجیتال از دقت ضعیف تری برخوردار هستند زیرا این نوع از باسکول ها از روش ی سنتی برای اندازه گیری وزن استفاده مینمایند.

 خرید باسکول های سنگی همواره باتوجه به محیط و کاالهایی که مداوم مورد توزین قرار میگیرند، میباشد. این باسکول ها در وزن های مختلفی روانه بازار می شوند.  همچون 100کیلویی، 200 کیلویی، 300 کیلویی، 500کیلویی، 1تنی و 2 تنی ساخته و عرضه میشوند. در باسکول سنگی از سنگ های بزرگی برای به دست آوردن وزن اجسام استفاده میکنند. بزرگترین مزیتی که باسکول های سنگی دارند.

این باسکول ها به صورت دیجیتالی بوده و به هیچ منبغ=ع خارجی متصل نیستند. باسکول سنگی را می توان در گروه باسکول های سبک و باسکول های جاده ای را در گروه باسکول های سنگین قرار داد. توزین غیر دقیق باسكول مي تواند در مدت زمان نه چندان زیاد معادل چند برابر ارزش اقتصادي باسكول به صاحب آن ضرر اقتصادی وارد شود از این رو تعمیر و نگهداري صحیح باسكول جزو مواردی است که حتما باید به آن توجه نمود. باسکول های سنگی در صنایع تولیدی و فروشگاهی به وفور مورد استفاده قرار میگیرند. باسکول های سنگی را با توجه به تناژ و کاربردشان در دسته بندی های مختلفی قرار میدهند.

اجزای مختلف باسکول سنگی دست دوم

 باسکول های سنگی را با توجه به اهرم ها، تیغه ها و بالشتک هایی که در آن به کار رفته باید هر چند وقت یکبار گریس کاری نمود. اینکار به جلوگیری از زنگ زدگی آن کمک بسیاری میکند. در قسمت کفی باسکول ها از چرخ هایی فلزی استفاده می کنند. این چرخ ها باعث سهولت در جابه جایی باسکول ها شده است. در زیر باسکول های سنگی چرخ های فوالدی برای راحتی جابه جاکردن باسکول تعبیه شده است.

این باسکول ها از اجزای بسیار ساده ای همچون سنگ،چرخ های آهنی و صفحات وزن کشی تشکیل شده اند و به همین علت به نسبت باسکول های دیجیتالی از قیمت کمتری برخوردار بوده و مقرون به صرفه تر میباشند.  این نوع از باسکول ها از وزن نسبتا زیادی برخوردار بوده و برای اندازه گیری اجسام و کاالهای با وزن زیاد و حجیم مورد استفاده قرار میگیرند. مجموعه حدادماهر مفتخر است باسکول سنگی دست دوم را با بهترین کیفیت بازار به شما عزیزان ارائه کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *