باسکول صنعتی

باسکول ابزاری می باشد که برای وزن کردن اجسام سنگین به کار می رود. از باسکول های صنعتی در کارگاه ها و کارخانجات ابرای وزن اجسام حجیم استفاده می گردد. باسکول صنعتی از بدنه فلزی تشکیل شده و مزیت خاص این باسکول ها آن است که مقاومتبالایی در برابر ضربه دارند و فشار زیادی را می توانند تحمل کنند. بیشتر برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و شکل ظاهری و ساختار این باسکول ها نسبت به باسکول های فروشگاهی مقاوم تر بوده و از وزن بالایی برخوردار هستند.

 هر کدام از باسکول ها برای کاربردی خاص به کار می روند. برای محیط های صنعتی با توجه به شرایط بهتر است از این باسکول ها استفاده گردد. این باسکول ها وزن بسیاربالایی را می توانند تحمل کنند و تخمین وزن را با دقت بسیار بالایی انجام می دهند. علاوه بر دقت بالا سرعت حسگرهای این باسکول در انتقال وزن به نمایشگر بالا می باشد. در ساخت باسکول های صنعتی معمولا دارای کفه های بسیار قوی هستند که از آلیاژهای بسیار مقاوم تشکیل شده است. لودسل ها در باسکول های صنعتی حسگرهایی هستند که وزن تخمین شده را به نمایشگر انتقال می دهند. این لودسل ها از تکنولوژی ساخت بالایی برخوردارند و با ترفندهایی خاص بر روی صفحه پلتفرم باسکول جا گذاشته می شوند.

تفاوت باسکول و ترازو

باسکول معمولا برای توزین وزن های بسیار زیاد مانند قطعات صنعتی به کار می روند ولی ترازو وسیله ای است که برای توزین وزن های کم به کار می رود. معمولا برای هرکدام از باسکول و ترازو حداکثر ظرفیتی در نظر می گیرند که باید تا آن مقدار توانایی تشخیص وزن اجسام را بدهند. یکی از تفاوت های دیگر ترازو و باسکول نسبت به هم این است که ترازو از قطعات ظریفتر و از آلیاژهای سبک تر ساخته می شود ولی باسکول ها به دلیل استحکام بالا از قطعات سنگین تری چون فولادهای سنگین ساخته می گردند.

 ترازوها معمولا نمی توانند فشار زیادی را تحمل کنند ولی باسکول ها توانایی تحمل توان زیادی را دارند. تکنولوژی ساخت هر کدام به مقاومت آن ها در برابر ضربات بستگی دارد. باسکول صنعتی معمولا در برابر ضربات از خود مقاومت بالایی نشان می دهد و نسبت به ترازو از مزیت برخوردار است. فرق دیگر باسکول صنعتی با ترازو آن است که ترازو در ابعاد و اندازه های کوچک ساخته می شود ولی ابعاد و اندازه باسکول های صنعتی بزرگ است و از نظر حمل و نقل نیازمند وقت زیادی می باشد ولی ترازوها اکثرا به راحتی حمل و نقل می شوند و زمان زیادی لازم به هدر دادن نیست.

باسکول ها دوام بالایی دارند و با گذشت زمان دچار فرسودگی نمی شوند و معمولا برای کارکردن با آن ها یکسری نکات ایمنی درنظر گرفته می شود که توسط کاتالوگ شرکت سازنده در کنار محصول به مشتریان عزیز ارائه می گردد.

قیمت باسکول صنعتی

قیمت باسکول صنعتی به عوامل زیر بستگی دارد که شامل:

  1. نوع و مقدار آلیاژ مصرفی برای ساخت صفحه پلتفرم باسکول
  2. عملیات خاکبرداری
  3. درجه کیفی لودسل های به کار رفته در باسکول که معمولا برای باسکول های صنعتی از درجه کیفیت بالایی استفاده می کنند.
  4. زمان اجرای ساخت آن با توجه به نوع کاربری

نتیجه گیری

  1. در برابر ضربات مختلف از خود مقاومت بالایی را نشان می دهند.
  2. وزن را با دقت و سرعت بالایی تخمین می زنند.
  3. آلیاژهایی که برای ساخت پلتفرم استفاده می شود از چگالی بالایی برخوردارند و سختی زیادی در برابر تحمل وزن را دارند.
  4. تحمل ظرفیت با توجه به آزمایشاتی که روی آن ها انجام می گیرد ارزیابی می شود.
  5. مجموعه ما انواع باسکول های صنعتی را با توجه به شکل ظاهری و ابعاد و اندازه به شما مشتریان عزیز ارائه می کند.