باسکول جاده ای

باسکول جاده ای یکی از بزرگترین دستگاه های توزین الکترونیک می باشد. این دستگاه خودروهای بزرگ صنعتی را وزن می کند. شناسایی این وزن با سرعت و دقت بالا انجام می شود. این خودروها شامل تریلرها، کامیون ها، خاورها و واگن های بزرگ می باشد. این باسکول ها محدوده 7 تن تا دویست تن را به خوبی وزن می کنند و تحمل فشار بالایی را دارند. باسکول های جاده ای در دسته باسکول های صنعتی قرار دارد. از این باسکول ها در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده می شود. طول عمر این دستگاه ها بسیار بالا می باشد و عمری معادل دویست سال دارند و به زودی دچار فرسایش نمی شوند.

ساختار باسکول جاده ای

ساختار تشکیل دهنده باسکول های جاده ای نسبت به باسکول های صنعتی پیچیده تر می باشد. نصب باسکول های صنعتی نسبت به باسکول های جاده ای به زمان بیشتری نیاز دارد و تخصصی تر انجام می شود. شکل ظاهری باسکول های جاده ای نسبت به باسکول های صنعتی ساده تر می باشد. باسکول های جاده ای از اجزای زیر تشکیل شده اند که شامل:

  1. حسگرهای لودسل
  2. جعبه تقسیم ها
  3. فوندانسیون
  4. نمایشگرها

هر یک از اجزای بالا با ترفندی ویژه به هم وصل می شوند. برای صفحات پلتفرم از مواد بتنی و فلزی استفاده می شود. از مواد بتنی هنگامی استفاده می شود تا صفحه پلتفرم از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد. از مواد فلزی هنگامی استفاده می شود تا وزن های کمتری با استفاده از باسکول اندازه گیری شوند. نحوه نصب و زمان اجرای باسکول به مقاومت و حداکثر ظرفیت تحملی آن ها وابسته می باشد. اولین گامی که در اجرای باسکول ها باید انجام شود، عملیات گوربرداری و خاکبرداری می باشد. این عملیات با توجه به طرح نقشه باسکول انجام می گیرد.

مرحله فوندانسیون باسکول جاده ای

در این مرحله مجموعه ای از کلاف های فلزی به هم متصل می شوند و فضاهای مابین این کلاف ها با بتن و مواد فلزی پر می شود. هرچه قدر از مواد بتنی بیشتری استفاده شود، مقاومت باسکول از طرف کف بیشتر می شود. این عملیات بتن ریزی زیر کف صفحه پلتفرم باعث می شود تا فشار ناشی از وزن را کاهش داده و سرعت تشخیص حسگرها بیشتر شود. برای همین است که باسکول های جاده ای نسبت به باسکول سنگی از سرعت و دقت بالایی برخوردار می باشد.

کیفیت باسکول جاده ای

  1. این باسکول ها مقاومت بالایی در برابر ضربات دارند.
  2. باسکول های جاده ای طبق آزمایشات زیادی که محققان روی آن ها انجام داده اند دریافته ان که فشار توسط قالب های بتنی نسبت به قالب های فلزی بیشتر مهار می شود.
  3. باسکول های دارای ضمانت نامه بین المللی بوده که نکات ایمنی مربوطه در دفترچه راهنما در کاتالوگ شرکت سازنده قرار داده شده است.
  4. از لودسل هایی با تکنولوژی بالا در نمایشگر و صفحه پلتفرم باسکول ها استفاده شده است. این لودسل ها حسگرهایی می باشند که وزن اجسام را شناسایی کرده و به صفحه نمایشگر انتقال می دهند.
  5. در انواع شرایط آب و هوایی از خود سازگاری بالایی نشان می دهند و دوام ساخت بالایی دارند.
  6. جابه جایی این باسکول ها توسط چرثقیل انجام می شود. دلیل استفاده از چرثقیل آن است که این باسکول ها وزن بالایی دارند و باید قبل از خرید مکانی برای آن در نظر گرفته شود.

نتیجه گیری

   باسکول ها در انواع مدل های گوناگون با توجه به نوع کاربری شان مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های متنوعی برای کف و بدنه این باسکول ها در نظر می گیرند که باید با توجه به نوع طرح دلخواهی از سوی مشتری انتخاب شود. ما مفتخریم که محصولی با کیفیت به شما مشتریان عزیز ارائه کنیم.