باسکول سقفی

باسکول ابزاری می باشد که برای وزن کردن اجسام بسیار سنگین در صنعت و کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. باسکول ها در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شوند و بدنه آن ها از قطعات بسیار مقاوم ساخته شده است. معمولا برای باسکول ها باید مکانی در نظر گرفته شود تا این ابزار در آن جا قرار بگیرد. باسکول سقفی در برابر ضربات بسیار مقاوم بوده و از وزن بالایی برخوردار است. وزن بالای باسکول به دلیل قطعات سنگین در ساختار آن ها می باشد. معمولا از آلیاژ فلزات مختلف در ساختار باسکول ها استفاده می کنند. باسکول ها در انواع مختلفی وجود دارند و به دو نوع کلی ساده و پیچیده دسته بندی می شوند. باسکول سقفیدر دسته باسکول های پیچیده قرار می گیرد و باسکول سنگی نوعی از باسکول های ساده می باشد. از باسکول های سنگی بیشتر در قدیم استفاده می شد و نام دیگر این باسکول ها قپان می باشد که دیگر استفاده از آن ها امروزه مرسوم نمی باشد. فرق بین باسکول و ترازو آن است که باسکول می تواند وزن های خیلی بالایی را تخمین بزند ولی ترازو برای اندازه گیری وزن های معمولی ساخته شده است. همچنین ترازو به اندازه باسکول نمی تواند وزن را با سرعت و دقت بالایی تخمین بزند

کیفیت باسکول سقفی

  1. ضربه پذیری این باسکول ها بسیار بالا می باشد و وزن بسیار بالایی را می تواند تحمل کند. محققان با آزمایشات فراوان بر روی این باسکول ها یافته اند که بدنه بتنی باسکول می تواند فشار زیادی را تحمل کند و ظرفیت های بالایی را اندازه گیری کند.
  2. از لودسل هایی جهت شناسایی وزن اجسام بر روی پلتفرم باسکول ها استفاده شده است. در واقع این لودسل ها حسگرهایی هستند که می توانند وزن شناسایی شده را به نمایشگر باسکول انتقال دهند.
  3. برای باسکول های سقفی بیشتر از قطعات بتنی جهت ساخت صفحات پلتفرم استفاده می شود تا حسگرها بتوانند با سرعت بیشتری وزن تخمین شده را به نمایشگر باسکول انتقال دهند.
  4. برای جابه جایی باسکول ها از چرثقیل ها استفاده می کنند تا ایمنی مورد نیاز حفظ و زمان زیادی برای انتقال آن صرف نشود.
  5. معمولا شرکت سازنده نکاتی را در راجع به فنی و ایمنی دستگاه در کاتالوگ خود قرار می دهند تا مشتریان بتوانند از دستگاه به خوبی استفاده کنند.

قیمت باسکول سقفی

قیمت باسکول ها به فاکتورهایی شامل موارد زیر وابسته است که بیان می کنیم

  1. نوع و مقدار مواد به کار رفته برای ساخت صفحه پلتفرم باسکول
  2. لودسل های به کار رفته در باسکول باید دارای درجه کیفی بالایی باشند که در قیمت دهی به باسکول از نکات قابل توجه می باشد.
  3. نوع آلیاژهایی که برای ساختن صفحه نمایش مورد استفاده قرار می گیرند.
  4. باسکول های تولید شده باید از طرف شرکت سازنده دارای ضمانت نامه استاندارد باشند تا در صورت خرابی محصول از خدمات پس از فروش بهره کافی را ببرند. این خدمات شامل تعویض یا تعمیر دستگاه می باشد که بسیاری از شرمت های سازنده مد نظر قرار می دهند.

نتیجه گیری

باسکول های آویز و سقفی همانطور که از نامشان پیداست دارای گیره ای آهنی برای بلند کردن جسم هستند. این گیره ها دارای سختی زیادی هستند به راحتی دچار فرسایش نمی شوند. سعی می شود که از این باسکول ها بیشتر در کارخانجات و کارگاه ها استفاده شود. در قدیم وزن کردن اجسام سنگین یکی از دغدغه های اصلی بشر بود تا اینکه باسکول های پیشرفته وارد بازار کار شدند. مجموعه ما سعی می کند تا با فناوری هایی مدرن ساخت این باسکول ها را پیش بگیرد و محصولی با کیفیت به مشتریان ارائه کند.