باسکول سنگی

باسکول سنگی : قبل ازاینکه باسکول های مکانیکی و دیجیتالی وارد بازار شوند، باسکول های سنگی مورد استفاده قرار می گرفتند. این باسکول ها دارای سرعت و دقت بالایی نیستند و کمی درصد خطا دارند که می شود از این درصد خطا چشم پوشی کرد. در این محصول از سنگ های توزین آویزی استفاده می شود به همین دلیل به این نام معروف شده اند. به باسکول های سنگی باسکول قپان نیز می گویند. باسکول های سنگی برای وزن کردن اجسام 200، 300 و یک الی دو تنی مورد استفاده قرار می گیرد و برای وزن های بیشتر از این موارد مناسب نیستند و تحمل بالایی ندارند. معمولا برای وزن کردن اجسام بسیار سنگین مانند خودروها و وسایل دام و طیور از باسکول های مکانیکی و دیجیتالی استفاده می شود. علاوه بر باسکول هایی که گفتیم، امروزه باسکول هایی الکتریکی نیز وارد بازار شده اند که دارای مزیت های خاص خود هستند و برای مواردی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. باسکول های سنگی دارای چرخ های آهنی هستند که از این چرخ ها برای جابه جا کردن باسکول سنگی استفاده می شود و انتقال آن ها را آسان می سازد.

کیفیت باسکول سنگی

  1. دارای دوام بالایی می باشند و با گذشت زمان سطح صفحات آن ها دچار زنگ زدگی و آسیب نمی شود.
  2. دارای چرخ های فولادی می باشند که باعث شده است تا به راحتی جابه جا شوند.
  3. از سنگ هایی مقاوم برای وزن کردن اجسام در آن ها استفاده شده است که دارای استحکام بالایی هستند.
  4. برای وزن های یک الی دو تن این باسکول ها مناسب هستند و می توان برالی توزین بسیاری از اجسام از آن ها بهره برد.
  5. قیمت باسکول های سنگی نسبت به باسکول های دیجیتالی و مکانیکی پایین تر می باشد و از نظر دقت و سرعت باسکول های مکانیکی ارجح تر می باشند.
  6. در بسیاری از صنایع بع دلیل کاربردی که دارند از آن ها استفاده می شود که همین باعث شده است که طرفداران زیادی را جلب خود بکند.
  7. در باسکول های سنگی دیگر نیازی نیست که سنگ ها از آویز به طور معلق آویزان شوند و کاربر می تواند از آن ها به طور مناسبی استفاده کند.

قیمت باسکول های سنگی

امروزه به دلیل استفاده فراوان از باسکول های مکانیکی و دیجیتالی قیمت باسکول های سنگی گران نمی باشد و از نظر اقتصادی بهینه هستند. باسکول های الکتریکی، دیجیتالی و مکانیکی به دلیل کاربرد زیادی که دارند، نسبت به باسکول های سنگی قیمت بالایی دارند و هزینه ساخت آن ها به مراتب بیشتر می باشد. باسکول ها همگی دارای ضمانت نامه می باشند که در صورت خرابی هریک از اجزای آن، موسسسه یا شرکت توزیع کننده وظیفه دارد تا باسکول را تعویض یا آن را تعمیر کند و به دست شما مشتریان عزیز برساند. اجزای این محصول بسیار ساده و از جنس فلزات سنگین می باشد و همین باعث شده است تا وزن بالایی داشته باشد و در هنگام جابه جایی به وقت زیادی لازم داریم تا آن را از محیطی به محیطی دیگر انتقال دهیم.

نتیجه گیری

باسکول های سنگی که به باسکول های قپان آویز دار نیز معروف هستند دارای اجزای ساده ای از قبیل سنگ های آن، چرخ های آهنی و صفحات وزن کشی می باشند که همین باعث شده است تا باسکول از وزن بالایی برخوردار باشد. مجموعه ما سعی کرده است تا محصولی با کیفیت و با قیمتی ارزان به همراه تخفیف ویژه به شما مشتریان عزیز به همراه کارت گارانتی ارائه کند.

اگر در حین خواندن این مقاله سوالی برای شما پیش آمد و یا ابهامی داشتید ، می توانید با متخصصین حداد ماهر در تماس باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند و ابهامات شما را برطرف نمایند. در آخر نیز از این که وقت شریف خود را صرف مطالعه این مقاله نمودید از شما کمال تشکر را داریم.