باسکول الکترونیکی

باسکول الکترونیکی : یکی از وسایلی که در وزن کردن مواد و اجسام به کار می رود، باسکول ها هستند که به انواع مختلفی تقسیم می شوند. باسکول ها با توجه به نوع کاربردشان در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال باسکول های سنگی برای توزین اجسام دویست کیلویی تا دو تنی به کار می روند. بیشتر برای توزین دام و خودروهای صنعتی از باسکول های مکانیکی و الکترونیکی استفاده می کنند. باسکول الکترونیکی دارای سرعت و دقت بالایی می باشد که برای وزن کردن اجسام بسیار سنگین بسیار مناسب می باشد. انواع مختلف باسکول ها جای خود را به انواع ترازوهای صنعتی داده اند و در دو نوع متحرک و ثابت دسته بندی شده اند. باسکول های وزن کشی معمولا با توجه به نوع نصب به انواع پیش ساخته و غیر پیش ساخته نیز دسته بندی می گردند. این دسته بندی به فاکتورهایی از جمله درخواست مشتری و ابعاد و اندازه باسکول وابسته می باشد. معمولا باسکول های وزن کشی برای اجسام بزرگ به باسکول های جاده ای نیز معروف هستند. باسکول ها در سه مرحله قابل بهره برداری هستند که شامل:

 1. عملیات خاکبرداری
 2. نصب صفحات پلتفرمی
 3. عملیات مکانیکی و الکترونیکی

قیمت باسکول الکترونیکی

قیمت باسکول الکترونیکی به عوامل زیر وابسته می باشد که شامل موارد زیر می باشند:

 1. نوع توناژ باسکول
 2. نوع لودسل ها
 3. مقدار بتن مصرفی
 4. نوع صفحات پلتفرم

هرچه قدر ابعاد باسکول بزرگ باشد، مقدار بتن مصرفی بیشتر و مساحت بیشتری از صفحات پلتفرم مورد نیاز می باشد که باعث قیمت بالای باسکول می شوند. معمولا برای توزین اجسام بسیار حجیم از این باسکول ها استفاده می کنند. لودسل ها معمولا نقش حسگرهایی را در باسکول ایفا می کنند تا وزن را با دقت بالایی اندازه گیری کنند و به صفحه نمایش ارسال کنند. در باسکول های با توناژ بالا معمولا از پلتفرم هایی با جنس بتن استفاده می کنند. برای همین باید از بتن مرغوب استفاده شود تا صفحه پلتفرم دارای کیفیت مطلوبی باشد.

کیفیت باسکول الکترونیکی

 1. لودسل هایی که در باسکول ها به کار می روند نقش حسگرهایی را بازی می کنند تا وزن را با دقت بالایی در نمایشگر نشان بدهند.
 2. مقاومت باسکول ها طی چندین آزمایش مقاوم سازی اندازه گیری می شود و بعد برای محدوده ای از وزن در بروسه تولید قرار می گیرد.
 3. صفحات پلتفرم باسکول ها از جنس بتن هستند و همین باعث شده است تا مقاومت بالایی داشته باشند.
 4. باسکول های الکترونیکی به دلیل فناوری ساخت بالا بیشتر در صنایع مختلف نسبت به باسکول های سنگی و مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

باسکول ها بر اساس نوع پلتفرم

باسکول ها بر اساس نوع پلتفرم به انواع مختلف زیر دسته بندی می شوند:

 1. باسکول با صفحات فلزی
 2. باسکول با صفحات بتنی
 3. باسکول با صفحات نیمه بتنی، نیمه فلزی

معمولا برای وزن های بالا از باسکول های ترکیبی استفاده می کنند که ترکیب این مواد برای صفحات باعث شده است تا استحکام بالایی برای صفحات پلتفرم ایجاد گردد.

مزیت باسکول الکترونیکی

مزیت باسکول الکترونیکی نسبت به باسکول سنگی آن است که علاوه بر توزین وزن های بالا این امکان را دارند که وزن را با دقت و سرعت بالایی اندازه گیری کنند. این باسکول ها قابلیت آن را دارند تا وزن هایی تا سی الی چهل تن را اندازه گیری کنند و قابلیت خود را از دست ندهند.

نتیجه گیری

باسکول ها بر اساس نوع کاربری آن ها برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای وزن های کم بیشتر از باسکول های سنگی و برای وزن های بسیار بالا از باسکول های الکترونیکی و دیجیتالی استفاده می کنند. مجموعه ما سعی دارد تا محصولی با کیفیت به شما عزیزان ارائه کند.